Zde vložte příspěvěk:

Jméno:

Email:

Předmět:

Text:

Diskuze

Dvojhalí koksovny Karolina a elektrocentrála
Dvojhalí koksovny Karolina a elektrocentrála
49°49'41.516"N, 18°17'13.03"E Ul. 28. října, Ostrava-Moravská Ostrava Vyfoceno: červen 2008 Průmysl do jižního sousedství středověkého jádra Moravské Ostravy, kde do té doby existoval jen Horní mlýn na historickém Mlýnském náhonu, přichází s rokem 1837. Tehdy začala být hloubena jihozápadně od dnešní ulice Na Karolině Moravsko-ostravskou uhelnou společností Jáma Karolina. Krátce poté v roce 1843 těžbu přebírá vídeňský bankovní dům vlastněný rodinou Rotschildů, který se stává také majitelem Vítkovických dolů a hutí. Salomon Meyer Rotschild pojmenoval důl Karolina po své vnučce. Jáma Karolina dosáhla konečné hloubky 550 m a uplatnil se zde první parní stroj a první větrací pec v rámci dolů na moravském území. Právě zde bylo také poprvé použito drátěné těžní lano a vodovzdorné jámové roubení podle belgického typu. Dvojhalí spolu s elektrocentrálou koksovny jsou jedinými dochovanými objekty areálu jámy a koksovny Karolina. V současné době (tj. červenec 2008) se na výrazné ploše v těsné blízkosti historického centra Moravské Ostravy realizuje vítězný stavební projekt společnosti Multi Development. Cílem projektu je rozšířit hranice dnešního historického centra města dále jižním směrem na území bývalé koksovny Karolina a to bez definování jasného předělu i hranice mezi novou a původní výstavbou. Všechny památkově chráněné objekty a ostatní architektonicky cenné stavby, které se nalézají na stávajícím území Karoliny nebo v jejím těsném sousedství, by měly mít své nezastupitelné místo v nově navržené urbanistické struktuře. No, uvidíme... (viz www.karolina.cz). (Zdroj: K. Kuča: Města a městečka v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Libri, Praha 2000 a www.hrady.cz)

Crypto Payments Only 

14:57, 28.11.2019

BUY DRUGS ONLINE SECURELY , 

EMAIL at: keys2pharm@gmail.com . Wickr us at:: keys2pharm ________________ { Cryptocurrency PAYMENT{s} ONLY } We are the best Reliable and suppliers of Pain Killers, Stimulants and Anti-anxiety medications. Our shipping and delivery are 100% safe and convenient. _________ - Buy Adderall - Buy Ritalin - Buy Phentermine , - Buy Nembutal Pentobarbital Online - Buy valium - Buy Suboxone - Buy Methadone - Buy Hydrocodone - Buy Percocet - Buy Ketamine - Buy XANAX - Buy Mandrax - Buy Fentanyl - Buy OXYCODONE - Buy subutex  

DeTiHfQL 

15:28, 04.07.2016

8RiaIkNpK0, 

Olá Catarino, fui aprovado em um concurso público federal, portanto é necessário uma certidão de tempo de seteÃi§o,rrabalhvi como estagiário em uma empresa de contabilidade durante um ano, dessa maneira, sem carteira assinada, recebendo menos de um salário mínimo, tem como adquirir esse documento? Caso contrário, uma declaração da empresa que estagiei nesse período é válida? O que é preciso constar nessa declaração? Grato, Raphael. 

Copyright chramy.cz - Powered & designed by weBright.cz