Zde vložte příspěvěk:

Jméno:

Email:

Předmět:

Text:

Diskuze

Bývalé chemické závody, Ostrava - Hrušov
Bývalé chemické závody, Ostrava - Hrušov
49°51'40.16"N,18°17'48.22"E ul. Orlovská, Ostrava-Hrušov Komíny: MTM 80/1 (odstraněna bilighorze), MTT 98 Vyfoceno: červenec 2007, červenec 2008 V Hrušově bylo v roce 1838 nalezeno uhlí. O třináct let později se vídeňský bankéř a podnikatel Miller von Aichholz a brněnský průmyslník C. Hochstetter rozhodli v Hrušově založit První rakouskou továrnu na sodu. Kromě ní se zde vyráběly kyseliny sírová a chlorovodíková, a také chlorové vápno. Ve výrobních procesech se objevuje zinek, baryum a kobalt. Z poloviny 19.století je zachována správní budova západně od vstupu do areálu. Nejstarší dochované provozní objekty představují univerzální nevelké budovy z režného zdiva kryté sedlovými střechami, které vznikly na přelomu 19. a 20.století, např. elektrická centrála, mechanické dílny. Provoz byl úspěšný ještě i za komunismu. V roce 1992 ale došlo k privatizaci podniku, k následnému neprůhlednému prodeji a zastavení výroby. Ve velmi krátkém čase celý šedesátihektarový areál zchátral, část technologického zařízení byla odvezena, jinak vše z kovů, zejména barevných, bylo předmětem nájezdů celých skupin sběračů. Součástí areálu je i halda. V roce 2006 koupila areál firma Sekyra Group, dnes patří toto území firmě S. P. I. Holding, a.s. Ostrava podporuje snahu, aby na uvolněném prostoru vznikla zóna lehkého průmyslu a různorodého podnikání. Měla by být vystavěna zóna určená pro logistiku a skladování, mohly by vzniknout objekty na drobnou výrobu, budou tam i administrativní budovy. Území chemičky je kontaminováno hlavně anorganickými látkami. Probíhají analýzy způsobů odstranění ekologických zátěží, ale konečné rozhodnutí ještě učiněno nebylo. Demolice objektů v areálu chemičky již (tzn. červenec 2008) značně pokročila a měla by probíhat do poloviny letošního roku. Otázkou zůstáva, kdy budou započaty nové stavební práce? (Zdroj: Moravskoslezský deník)

Crypto Payments Only 

14:57, 28.11.2019

BUY DRUGS ONLINE SECURELY , 

EMAIL at: keys2pharm@gmail.com . Wickr us at:: keys2pharm ________________ { Cryptocurrency PAYMENT{s} ONLY } We are the best Reliable and suppliers of Pain Killers, Stimulants and Anti-anxiety medications. Our shipping and delivery are 100% safe and convenient. _________ - Buy Adderall - Buy Ritalin - Buy Phentermine , - Buy Nembutal Pentobarbital Online - Buy valium - Buy Suboxone - Buy Methadone - Buy Hydrocodone - Buy Percocet - Buy Ketamine - Buy XANAX - Buy Mandrax - Buy Fentanyl - Buy OXYCODONE - Buy subutex  

FpG28svSE 

15:05, 04.07.2016

BuGrWNJ1k, 

Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really inaotmfrive. I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers! 

Copyright chramy.cz - Powered & designed by weBright.cz