Zde vložte příspěvěk:

Jméno:

Email:

Předmět:

Text:

Diskuze

Vršovická vodárna - Na Zelené lišce
Vršovická vodárna - Na Zelené lišce
ul. Hanusova, Praha 4 - Michle 50°2'59.099"N, 14°26'43.034"E Pro zásobování města Vršovic a posléze i dalších městských částí vodou byl profesorem pražské techniky Ing. J. V. Hráským v roce 1905 doporučen projekt, který by využíval k jímání vody lokalitu v Braníku a pro akumulaci vody objekty v Michli. V místě zvaném Na Zelené lišce zahájila v následujícím roce firma Karla Kresse podle projektu architekta Jana Kotěry výstavbu uzavřeného areálu, sestávajícího z věžového a zemního vodojemu, přečerpávací stanice a obytného domu. Hlavní dominantou se stala vodárenská věž ztvárněná v brilantním secesním slohu, za použití režného cihelného zdiva a keramických ozdob, se železobetonovou konstrukcí horní nádrže, ukončená kulovitou střechou s lucernou. Dodnes téměř intaktně uchovaný areál, ve kterém byl ukončen provoz v roce 1975, čeká na opravu. Součástí vodárny je i čerpací stanice na vltavském břehu v Braníku (od stejného autora). (Zdroj: E. Dvořáková, B. Fragner, T. Šenberger. Industriál_paměť_východiska. Praha: Titanic-Grada, 2007, s. 104)

Crypto Payments Only 

11:36, 28.11.2019

BUY DRUGS ONLINE SECURELY , 

EMAIL at: keys2pharm@gmail.com . Wickr us at:: keys2pharm ________________ { Cryptocurrency PAYMENT{s} ONLY } We are the best Reliable and suppliers of Pain Killers, Stimulants and Anti-anxiety medications. Our shipping and delivery are 100% safe and convenient. _________ - Buy Adderall - Buy Ritalin - Buy Phentermine , - Buy Nembutal Pentobarbital Online - Buy valium - Buy Suboxone - Buy Methadone - Buy Hydrocodone - Buy Percocet - Buy Ketamine - Buy XANAX - Buy Mandrax - Buy Fentanyl - Buy OXYCODONE - Buy subutex  

oLXMD2u8 

15:36, 04.07.2016

SPxNAB2F, 

absolutely nothing of what you ascribe to me.Your over-the-top chrticreaazation of me is supported by nothing but your own delusions and total inability to understand any viewpoint other than your own. It amazes me you think you can talk to people the way you do and use your supposed four decades of liturgical study as an excuse to do so. 

Copyright chramy.cz - Powered & designed by weBright.cz