Zde vložte příspěvěk:

Jméno:

Email:

Předmět:

Text:

Diskuze

Plasy - cisterciácký klášter
Plasy - cisterciácký klášter
Transpy
49°56'5.41"N, 13°23'25.193"E Cisterciácký klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie Plasy, okr. Plzeň-sever První panovnický cisterciácký klášter v Čechách založený roku 1144 knížetem Vladislavem II. a na poč. 15. století vypálený husity. V letech 1661 - 1785 velkolepě barokně přestavován podle plánů J. B. Matheye, J. B. Santiniho a K. I. Dientzenhoffera. Dne 9. listopadu 1785 klášter zrušen Josefem II. a od roku 1826 rezidencí kancléře Metternicha a jeho rodiny, kteří si zde zřídili rodinnou hrobku. Budova konventu je postavena na bažinaté půdě, proto jsou základy zpevněny 5100 dubovými pilíři zatlučenými do země. Podle plánů Jana Blažeje Santiniho Aichela byla v budově konventu postupně realizována čtyři samonosná schodiště, ve spodních partiích schodišť nechal Santini zbudovat barokní bazény pro kontrolu vody v základovém roštu. Po obvodu dvora, navýšeného 4,5m nad vnější terén, je v jeho útrobách schován unikátní vyhřívací systém budovy. Ten představuje dlouhá klikatá podzemní chodba, která vyúsťuje do přízemí budovy na dvou místech. Výduchy z této chodby jsou vyvedeny pod okna v přízemí. Přes léto se v zemi kolem chodby akumuluje teplo a přes chladnější měsíce pak teplý vzduch proniká skrze výduch do budovy. (Podrobněji: www.klaster-plasy.cz)

Crypto Payments Only 

11:36, 28.11.2019

BUY DRUGS ONLINE SECURELY , 

EMAIL at: keys2pharm@gmail.com . Wickr us at:: keys2pharm ________________ { Cryptocurrency PAYMENT{s} ONLY } We are the best Reliable and suppliers of Pain Killers, Stimulants and Anti-anxiety medications. Our shipping and delivery are 100% safe and convenient. _________ - Buy Adderall - Buy Ritalin - Buy Phentermine , - Buy Nembutal Pentobarbital Online - Buy valium - Buy Suboxone - Buy Methadone - Buy Hydrocodone - Buy Percocet - Buy Ketamine - Buy XANAX - Buy Mandrax - Buy Fentanyl - Buy OXYCODONE - Buy subutex  

zvSVFgZJPyyo 

15:48, 04.07.2016

YbjLUE5hHkyc, 

Las cosas sencillas y bellas de la vida.Pues también levanta el vuelo, como el goiorrncito o más bien, vuelve a tejer tus historias telarañas, mi buen.Sea pues. 

Copyright chramy.cz - Powered & designed by weBright.cz