Zde vložte příspěvěk:

Jméno:

Email:

Předmět:

Text:

Diskuze

°Kolbenova elektrotechnická továrna (ČKD)
°Kolbenova elektrotechnická továrna (ČKD)
Kolbenova čp. 38, Praha-Vysočany 50°6'41.105"N, 14°30'34.14"E Architekt: Otakar Nekvasil Stavebník: Emil Kolben Pozdější název: Českomoravská Kolben - Daněk Kolbenovu elektrotechnickou továrnu založil roku 1896 vynálezce Emil Kolben a průmyslník Karl Bondy jako strojní dílnu v malé dřevěné stavbě na parcele o původní rozloze 7 798 m2. Pohon v ní instalovaných obráběcích strojů obstarával parní stroj o výkonu 50 HP. Koncem ledna 1897 začal Kolbenův závod vyrábět své první elektrické stroje o napětí 200/115 V 50 Hz. Kolbenova továrna jako první v českých zemích zavedla krátce po svém založení přepravní a montážní pojízdné jeřáby s vlastním elektromotorickým pohonem. Kolben původně vybavoval své dílny moderním technologickým zařízením, lisy a drážkovacími stroji na dynamové plechy, hydraulickými lisy na stahování kotev elektromotorů, univerzálními vrtačkami, mobilními frézovacími a jinými obráběcími stroji, rychloběžnými elektrickými jeřáby atd. Veškeré elektrické zařízení použité v závodě bylo vlastní výroby. V roce 1898 zakoupila výrobní licence Kolbenovy továrny francouzská Decauvilles Ainé v Courbelu, anglická The Brush Electrical Engineering Company v Londýně a v roce 1899 holandská Elektrotechnická a. s. v Maarsenu. Roku 1921 se Elektrotechnická akciová společnost, dříve Kolben a spol. sloučila s První českomoravskou továrnou na stroje v Libni a podnik nesl až do 8. 7. 1927 název Českomoravská-Kolben a. s. Areál byl neustále rozšiřován, po 1. svět. válce se zde výrazně projevila stavební činnost karlínské firmy Nekvasil. Po další fúzi s karlínskou Daňkovou strojírnou vznikl 9. 7. 1927 koncern Českomoravská-Kolben-Daněk (ČKD), vyrábějící strojní zařízení pro všechna průmyslová odvětví. Pod tímto firemním názvem působil koncern ČKD až do 1. 10. 1940, kdy byl z rozhodnutí mimořádné valné schůze změněn jeho název na Českomoravské strojírny a. s. Po skončení 2. světové války byl původní název koncernu ČKD obnoven. Většina výrobních objektů je již zbořena, dochovala se zejména budova výroby elektrických přístrojů z roku 1923 se severně navazující železobetonovou budovou expedice. Z let 1930-1938 pochází obdobná výrobní budova východně od expedice. Montovaná chladicí věž z téhož období v zadní části pozemku je od roku 2004 památkově chráněna. (Zdroj: Registr VCPD ČVUT (http://registr.cvut.cz), V000458 - Kolbenova elektrotechnická továrna.)

Crypto Payments Only 

11:36, 28.11.2019

BUY DRUGS ONLINE SECURELY , 

EMAIL at: keys2pharm@gmail.com . Wickr us at:: keys2pharm ________________ { Cryptocurrency PAYMENT{s} ONLY } We are the best Reliable and suppliers of Pain Killers, Stimulants and Anti-anxiety medications. Our shipping and delivery are 100% safe and convenient. _________ - Buy Adderall - Buy Ritalin - Buy Phentermine , - Buy Nembutal Pentobarbital Online - Buy valium - Buy Suboxone - Buy Methadone - Buy Hydrocodone - Buy Percocet - Buy Ketamine - Buy XANAX - Buy Mandrax - Buy Fentanyl - Buy OXYCODONE - Buy subutex  

WPKeQSDtE9 

15:40, 04.07.2016

dljKOqjaxGfJ, 

Abrams è bravo, anch a vend.rsieIl viral marketing per Cloverfield si è dimostrato assai più valido del comunque godibile film.Spero solo che questo "Super 8" non puzzi troppo di ET.Sono finiti i tempi in cui mi piacevano gli alieni buoni. 

Copyright chramy.cz - Powered & designed by weBright.cz