Zde vložte příspěvěk:

Jméno:

Email:

Předmět:

Text:

Diskuze

Lom Prokop-Grube, Zahořany
Lom Prokop-Grube, Zahořany
50°18'45.84"N,13°18'30.55"E Zahořany, okr. Chomutov Komín: LTC 30/N-1 Vyfoceno: červenec 2010 Funkce stavby: Těžba uhlí - třídírna uhlí Povrchový hnědouhelný důl nazvaný Prokopova šachta je doložen již od roku 1920 na západním okraji obce. Je známo, že důl patřil Škodovým závodům a že těžba postupovala jižně od Blova. Šachta byla důmyslně připojena vlečkou na nádraží v blízkém Vilémově. Zde se uhlí nakládalo do vagónů. V roce 1927 byl provoz na dole zastaven z důvodu malé poptávky po uhlí. Dominantou dochovaných důlních budov je technicky zajímavě řešený železobetonový skelet třídírny uhlí a jeden z nejstarších cihlových komínů s vodním rezervoárem a oktagonálním dříkem na území ČR. Z budov se rovněž zachovala budova kotelny a přízemní domek (do dnešních dnů stále obývaný). V dohledné době (hovoří se již o roku 2011) by mělo dojít k sanaci území a demolici železobetonového skeletu. Komín by měl být demolice ušetřen. (Zdroj: Technické památky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, IV. díl, Praha: Libri, 2004, heslo "Zahořany"; www.fabriky.cz; vlastní návštěva areálu.)

Crypto Payments Only 

11:34, 28.11.2019

BUY DRUGS ONLINE SECURELY , 

EMAIL at: keys2pharm@gmail.com . Wickr us at:: keys2pharm ________________ { Cryptocurrency PAYMENT{s} ONLY } We are the best Reliable and suppliers of Pain Killers, Stimulants and Anti-anxiety medications. Our shipping and delivery are 100% safe and convenient. _________ - Buy Adderall - Buy Ritalin - Buy Phentermine , - Buy Nembutal Pentobarbital Online - Buy valium - Buy Suboxone - Buy Methadone - Buy Hydrocodone - Buy Percocet - Buy Ketamine - Buy XANAX - Buy Mandrax - Buy Fentanyl - Buy OXYCODONE - Buy subutex  

A3oqp2q04zX4 

15:48, 04.07.2016

RspNgxu6, 

I not to mention my friends were taking note of the best advice from your web site while before long came up with a terrible suspicion I had not expressed respect to the site owner for those stsigetaer. Most of the men came so happy to read through all of them and now have sincerely been taking advantage of those things. Thanks for simply being very thoughtful and also for picking these kinds of brilliant areas most people are really needing to be aware of. Our honest apologies for not expressing gratitude to you sooner. 

Copyright chramy.cz - Powered & designed by weBright.cz